TRZY ZWYCIĘSTWA MŁODZIEŻY

To była bardzo udana sobota : podobnie, jak seniorzy, także wszystkie drużyny młodzieżowe "Unii", które rozgrywały dziś swoje mecze, odniosły zwycięstwa !!
Zaczęło się od wygranej trampkarzy, którzy zmierzyli się w Złotym Stoku z "Orłem" Mąkolno. Nasi piłkarze wygrali 6 : 1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. W pierwszej połowie do bramki rywali dwukrotnie trafił Igor Drozda, tuż przed przerwą wynik podwyższył Konrad Michałek. Po wznowieniu gry goście zdobyli honorowego ( jak się później okazało ) gola po strzale Kacpra Wielgusa. Po chwili odpowiedział Igor Drozda ( w ten sposób kapitan drużyny trampkarzy skompletował hat - tricka ), później zaś do siatki gości dwukrotnie trafił Paweł Piech, który w ten sposób ukoronował swój dobry występ. Na pochwałę zasłużyli jednak wszyscy zawodnicy za ambitną postawę i bardzo dobrą realizację założeń taktycznych
Skład : Mateusz Surus ( 36 - Radosław Znamirowski ) - Gabriel Skrzypczak, Alan Madejczyk, Brajan Szendzielorz, Christopher Sadiq - Mateusz Dziopa, Szymon Kłyniuk, Paweł Piech, Jędrzej Krzywonos, Jakub Gołdyn - Igor Drozda oraz Konrad Michałek.
W tym samym, co trampkarze, czasie swój mecz rozgrywali młodziki. Podopieczni trenera Wojciecha Dujina pewnie pokonali w Ścinawce Dolnej miejscową "Tęczę" 4 : 0, a wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Bramki dla naszej ekipy zdobyli Karol Jagodziński, Michał Marynowski, Kamil Kawa i Grzegorz Piwnik.
Skład : Marcin Strusiński - Dawid Gierczak, Maciej Sokołowski, Kacper Świetlak, Michał Zajączkowski, Kamil Kawa, Grzegorz Piwnik, Michał Marynowski, Karol Jagodziński.
Jako ostatni ( z drużyn młodzieżowych ) na boisko w Złotym Stoku wybiegli juniorzy. Podopieczni trenera Adriana Szymczaka ( zastępowanego przez piszącego te słowa:)) zmierzyli się z "Tarnovią" Tarnów. "Unici" szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Marcela Klisia z rzutu karnego podyktowanego za faul na Tomku Ludwiczaku, później nie wykorzystali kilku dogodnych okazji ( najlepszą zmarnował Michał Głąb ). Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić, toteż goście wyrównali po "centrostrzale" jednego ze swoich graczy. Tuż przed przerwą faulowany w polu karnym tarnowian był Kuba Śleziak i sędzia ponownie wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem ponownie był Marcel Kliś i nasi gracze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron inicjatywa należała do "biało - niebieskich", jednak nie miało to przełożenia na bramki. Wreszcie po indywidualnej akcji Marcela Klisia pięknym strzałem w samo "okienko" popisał się Tomek Piech i zrobiło się 3 : 1. Goście zdołali wprawdzie zdobyć kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. W 88 min. Tomek Ludwiczak zaskoczył bramkarza "Tarnovii" strzałem z dystansu i ustalił wynik meczu na 4 : 2. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo juniorów, którzy zajmują 2 miejsce w tabeli swojej grupy.
Skład : Bartosz Klecko - Tomasz Piech ( 84 - Norbert Świderski ), Arkadiusz Kwaśny ( 51 - Jakub Dwornik ), Konrad Balbuza, Michał Andrejew - Jakub Śleziak, Marcel Kliś, Michał Głąb, Gracjan Misztela ( 72 - Przemysław Złoty ) - Jarosław Janiec, Tomasz Ludwiczak.

Relacja : Wojciech Król