"Walczymy o zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze...". Wywiad z trenerem Grzegorzem Czachorem.

3 zwycięstwa z rzędu potwierdzone dobrą postawą na boisku. Jest Pan w pełni zadowolony, czy uważa, że do stuprocentowej formy jeszcze czegoś brakuje?

Grzegorz Czachor: Miałem kiedyś passę 9-10 meczy bez porażki jeszcze w Lidze Dolnośląskiej Juniorów kiedy trenowałem KS Orzeł. Wtedy można było powiedzieć o dobrej formie. Teraz dopiero wygraliśmy 3 mecze więc poczekajmy jeszcze czy dobra passa trwa czy nie ;). Na pewno nie jest to szczyt formy. Moich piłkarzy stać na lepszą grę!

Ostatnie spotkanie w Dziećmorowicach z miejscowymi Sudetami rozegraliście w bardzo ciężkich warunkach, gdzie boisko przypominało jedną wielką kałużę błotną. Co Pan może powiedzieć o tym spotkaniu?

G.Cz: Nigdy nie chciałbym już widzieć moich zawodników grających na takich boiskach.To nie była nawet piłka wodna ale błotna i właśnie w takich ligach i w takich warunkach Panowie sędziowie każą grać, masakra! To nie była gra w piłkę nożną tylko wykopywanie piłki z błota. Nam to lepiej wyszło i wygraliśmy 4-0. Moi zawodnicy zostawili dużo zdrowia na tym dramatycznym terenie za co Im dziękuje! Mecze tego typu wyganiają nas z tej ligi i spróbujemy zrobić wszystko żeby z niej uciec! :). Chociaż będzie to trudne zadanie...

Wreszcie do bramki trafił pozyskany zimą ze Sparty Ziębice, Krzysiek Trepka. Widać u niego zwyżkę formy również na treningach?

G.Cz: Krzyśka stać na lepszą grę. Do meczu z Sudetami był zablokowany jak blokada na kole :). To chłopak, który ma duże możliwości piłkarskie, ale też duże zaległości. Wierzę, że jak zostanie w Naszym klubie to będzie strzelał jak kiedyś w Ziębicach. Chciałbym żeby przestrzelił swój rekord ze Sparty w najlepszym sezonie, gdzie trafiał do bramki 37 razy w sezonie. W niedzielę okaże się, czy blokada została ściągnięta :)

Na czym najbardziej skupi się trener przygotowując swój zespół do niedzielnej potyczki z liderem tabeli, Unią Bardo?

G.Cz: Skupimy się na elementach gry w obronie, i nad tym żeby lepiej wyglądać w tym meczu.

Na jaką zdobycz punktową liczy trener w niedzielę? Wyjdziecie nastawieni ofensywnie jak w każdym spotkaniu czy taktyka będzie inna?

G.Cz: Zawsze walczymy o trzy punkty, nie ma innej opcji! Zagramy w swoim stylu.

Co z kontuzjowanym Dawidem Dechnikiem i Maćkiem Michalskim? Trenują razem z zespołem? Będą do Pana dyspozycji na Unię Bardo?

G.Cz: Dawid i Maciek to zdecydowane wzmocnienia mojej drużyny. Na razie nie trenują z nami ale mamy jeszcze kilka dni i liczę, że dojdą do siebie.

Łukasz Idzi i Krzysztof Pietrzykowski zdobyli razem 47 bramek dla swojej drużyny, w tym 15 w ostatnich trzech spotkaniach. Czy trener będzie miał jakiś szczególny plan na zatrzymanie tego duetu?

G.Cz: Pietrzykowski to super doświadczenie a Idzi to "automat" do strzelania bramek. Obu w tym meczu chciałbym mieć w swojej Unii :)

Czy można oficjalnie powiedzieć, że walczycie o trzecią lokatę premiującą grę w barażach o awans do IV ligi?

G.Cz: Walczymy o zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze. Czy to będzie 3 miejsce? Ciężko powiedzieć... Bliżej do odpowiedzi na to pytanie będzie po spotkaniu z Unią Bardo.

Życzę powodzenia w niedzielnym meczu i w kolejnych spotkaniach.

G.Cz: Dziękuje za wywiad i pozdrawiam najwierniejszych kibiców ZKS!