PODSUMOWANIE PIERWSZEJ I DRUGIEJ KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ

Za Nami już dwie rozegrane kolejki ligi okręgowej nowego sezonu 2016/2017. Czas podsumować dotychczasowe wyniki...

1 KOLEJKA

LKS Bystrzyca Górna 3-0 Grom Witków

Górnik Boguszów-Gorce 3-1 Orlęta Krosnowice

Pogoń Duszniki Zdrój 3-1 Piławianka Piława Górna

MKS Szczawno Zdrój 2-2 Niemczanka Niemcza

Victoria Tuszyn 2-0 Iskra Jaszkowa Dolna

Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2-4 Unia Złoty Stok

Zdrój Jedlina Zdrój 1-2 Zjednoczeni Żarów

Zryw Gola Świdnicka 1-4 Nysa Kłodzko

W nową kampanię 2016/2017 zwycięstwami "weszły" drużyny LKS-U Bystrzca Górna, Górnika Boguszów-Gorce, Pogoni Duszniki, Victorii Tuszyn, Unii Złoty Stok, Zjednoczonych Żarów i Nysy Kłodzko, które odniosły zwycięstwa na inaugurację a ich rywale musieli uznać wyższość innych "ekip". Jedyny podział punktów padł w spotkaniu pomiędzy MKS-em Szczawno Zdrój a Niemczanką Niemcza (2:2). Złotostockich kibiców podwójnie cieszy fakt dobrego "startu" w nowych rozgrywkach, bo zwyciężyli i to z odwiecznym rywalem na ich boisku. W pierwszej kolejce padło 31 bramek oraz sędziowie pokazali aż 30 żółtych kartek.

2 KOLEJKA

Grom Witków 1-3 Nysa Kłodzko

Zjednoczeni Żarów 2-0 Zryw Gola Świdnicka

Niemczanka Niemcza 0-0 Victoria Tuszyn

Piławianka Piława Górna 1-2 MKS Szczawno Zdrój

LKS Bystrzyca Górna 1-1 Górnik Boguszów-Gorce

Zdrój Jedlina Zdrój 1-0 Unia Złoty Stok

Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2-1 Iskra Jaszkowa Dolna

Pogoń Duszniki Zdrój 0-2 Orlęta Krosnowice

Drugą kolejkę najlepiej rozegrali piłkarze Nysy Kłodzko i Zjednoczonych Żarów, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu pokonując kolejno Grom Witków na wyjeździe 3:1. Natomiast zespół z Żarowa pokonał na własnym terenie 2:0 Zryw Gola Świdnicka. Złotostocka Unii po zwycięstwie w Kamieńcu pechowo przegrała spotkanie ze Zdrojem Jedlina tracąc bramkę w 93 minucie meczu. W drugiej kolejce spotkań drużyny zdobyły 17 goli, czyli o 14 mniej w porównaniu do pierwszej serii spotkań, natomiast arbitrzy 25 razy wyciągali żółty "kartonik".

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

3 - Kornel Duś (Górnik Boguszów-Gorce), Adam Bońkowski, Kamil Kowalski (Nysa Kłodzko)

2 - Konrad Sajdak (LKS Bystrzyca Górna), Konrad Matusik (Orlęta Krosnowice), Piotr Lewandowski (Pogoń Duszniki), Bartłomiej Cegiełka (Victoria Tuszyn), Kamil Sienkiewicz (Zamek Kamieniec)

1 - Jarosław Maliszewski (Górnik Boguszów-Gorce), Szymon Kloc (Grom Witków), Mateusz Juszczyk (Iskra Jaszkowa Dolna), Łukasz Somala, Michał Szewczyk (LKS Bystrzyca Górna), Grzegorz Fedorowicz (LKS Gola Świdnicka), Bartłomiej Gromniak, Tomasz Jastrzębowski, Marcin Łysakowski, Tomasz Czechura (MKS Szczawno Zdrój), Patryk Kijkowski, Rafał Góral (Niemczanka Niemcza), Tomasz Pierzchalski (Nysa Kłodzko), Krystian Radziszewski (Orlęta Krosnowice), Emil Kania (Pogoń Duszniki), Arkadiusz Smęt, Adrian Sobieszek (Piławianka Piława Górna), Mateusz Śleziak, Maciej Michalski, Mateusz Bień, Szymon Markowski (Unia Złoty Stok), Jakub Nowak, Mateusz Sopuch (Zamek Kamieniec), Mateusz Kałwak, Rafał Lipiński (Zddrój Jedlina), Patryk Chrapek, Damian Kołodziej (Zjednoczeni Żarów)